KPSS Ders Notu

Resmin büyük halini görmek için tıklayın

21 Ocak 2023 - 18:17 'de eklendi ve 724 views kez görüntülendi.

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında

Müge Anlı ile Tatlı Sert programındaki 51 yaşındaki ‘üfürükçü’ Süleyman ile kendisinden 33 yaş küçük Hilal’in olayları büyük bir gündem yarattı. Şu anda 18 yaşında olan ancak 18 yaşından önce de birliktelikleri olduğu iddia edilen Hilal ve Süleyman arasında geçenler dehşete düşürürken Müge Anlı canlı yayında okuduğu mesajlardan sonra sinirden adeta köpürdü. Hilal ve Süleyman’ın evlenme planı yaptıkları ileri sürülürken Anlı özellikle mesajlardaki ‘Manitken üvey annen oluyorum’ ifadesine takıldı. Öte yandan bir önceki programda Süleyman canlı yayında Hilal’e evlenme teklifi etmiş ve bu olay sonrası stüdyo ayağa kalkmıştı. Ayrıca Müge Anlı programın sonunda Süleyman ve Hilal’le ilgili önemli gelişmeyi de duyurdu. İşte detaylar…

“GÜZEL BİR GECE GEÇİRELİM DİYE…”

ATV ekranlarında yayınlanan programda Müge Anlı, Hilal’in arkadaşlarının Hilal’in kendilerine gönderdiği mesajları okudu. Anlı, Hilal’in ailesine, “Hilal’in arkadaşları yazdıkları mesajları gönderiyor. Bu şikayetinizde bu mesajları da dosyaya sunarsınız diye düşünüyorum. Dün imam nikahı meselesini koyduğumuzda Süleyman Bey başka şeyler anlatmıştı ama kızınız arkadaşlarına hiç öyle şeyler anlatmamış yani. Ve tarihler mesela 13 Temmuz. Çocuk daha 18 yaşını doldurmamış. Ne kadar zamandır devam ediyor bu ilişki bilmiyorum ama…” dedi. Müge Anlı’nın okuduğu mesajlarda “40 yıl başında güzel bir gece geçirelim diye şehir dışında güzel bir otelde rezerve yaptırmış manita. Annem nasıl izin verecek dedim, okuma yaparız fayda etmezse, işlem uygulayacağız dedi” ifadeleri yer aldı.

Müge Anlı “Sonra da bu kadına da kızanlar varsa, şeyi de bu yani: Annene de işlem uygulayacağız. Senin kızı almış, şehir dışına götürmeye yani. Aslında siz kendi kandırılmışlığınız üzerinden de şikayet edebilirsiniz.” dedi.

“KOSKOCA ADAM MANİTA OLMUŞ”
Müge Anlı Hilal’e ise “Bir tek sen kandırılmıyorsun Hilal, anneni de kandırdığınızı düşünüyorsunuz. Manita dediğin de o yanındaki adam mı çocuğum? Koskoca adam manita olmuş.” şeklinde konuştu.

Hilal’in annesi ise “Dede annem o, dede yaşında adam. Dede yaşında adama manita mı denir annem. Sen gül gibisin, çiçek gibisin, şu güzelliğine bak. Ben 47 yaşındayım. Kendime yakıştırmam ben o adamı. Ben 2009’da boşandım, ben evlenecek olsaydım çoktan evlenirdim. Ben çocuklarıma üvey baba getirtmedim.” dedi.

“MANİTKEN ÜVEY ANNEN OLUYORUM”
Bir başka mesajdaki ifadeyi okuyan Anlı “Bir şey sorabilir miyim? ‘Manitken üvey annen oluyorum’ ne demek?” şeklinde Hilal’e soru sordu. O mesaja “Manitasının oğlunun üvey annesi oluyormuş galiba Müge Hanım, bu üvey anne oluyor” şeklinde açıklama getirildiğinde Müge Anlı Hilal’e “Ne demek ‘Biz seninle arkadaş olalım, manitken üvey annen oluyorum ama’ ‘Hahaha’ diye gülmüşsün. Yani sen oğluyla mı arkadaştın onun. Sen bu Süleyman’ın oğluyla mı arkadaştın? Onunla mı flört ediyordun? Manitken üvey annen oluyorum ne demek? Ne demek manitken, gerçekten bilmediğim bir cümle.” diye sordu.

Hilal ise “Hayır. Hatırlamıyorum. Anlayamadım çok fazla. Tanıştığımızda zaten oğlu da vardı yanında. Annem beni götürdüğünde oğlu vardı. Öncesini ve sonrasını bilmediğim için…” şeklinde cevap verdi.

Müge Anlı mesajları okumaya devam etti. Anlı “Sen konuşuyorsun çocukla. Ondan sonra ‘Seninle aramızda çok yaş farkı yok biliyorsun. Babanla bir ilişkimiz var çok iyi gidiyor Allah’a şükürler olsun ki’ demişsin çocuğa. ‘Benden önceki eskileri senin üzerinde bir baskı yaratmaya çalışmış, az çok bilgim var. Seninle aramda çok yaş farkı yok biliyorsun. Senin ne yapmak istediğine asla karışmam, aksine yardımcı bile olurum.’ demişsin” diyerek mesajların devamını sordu.

Hilal ise “Arkadaş olmaya çalışmıştım oğluyla, evet. Biraz içine kapanık bir insandı.” dedi. Müge Anlı mesajlardaki “Biz seninle arkadaş olalım, manitken üvey annen oluyorum ama” ifadesini tekrar sordu ve “Manita mı olmaya çalışmıştın?” diye sordu. Hilal ise “Hayır, oğluyla arkadaş olmaya çalışmıştım” cevabını verdi.

OĞLUYLA MANİTA OLACAKKEN ÜVEY ANNE Mİ OLUYORSUN?”
Müge Anlı da “Manita sevgilinin argocasıdır diye biliyorum” dedi. Hilal buna “Müge Hanım, Süleyman Bey’le bir başlangıç varken ama… Sadece konuşuyorduk o zaman Süleyman Bey’le.” yanıtını verdi. Anlı ise “Sen oğluyla da mı konuşuyordun yani?” deyince Hilal “Hayır. Yani biz arkadaş olduk oğluyla. Annem zaten oraya götürdüğünde o çocuk da vardı.” ifadelerini kullandı.
Müge Anlı bunun üzerine “Onunla manita olacakken babasıyla mı evleneceğin için üvey anne oluyorsun? Onu soruyorum çok açık ve net” dedi. Hilal de “Biz oğluyla babası aracılığıyla tanıştık. Biz gittik, annem beni ofisine götürdü, orada tanıştık zaten” şeklinde konuştu.

Hilal’in annesi Şerife ise “Şu yaşta üvey anne olmayı mı layık gördün kendine?” dedi. Hilal “Dalga konusu olarak konuşmuştuk. Çok ciddi bir mesele değil yani” ifadelerini kullandı.

“EVLENMEYE KARAR VERMİŞSİNİZ”
Sonrasında Müge Anlı Hilal’e “Öğrendiğim kadarıyla belediyeye başvurmaya karar vermişsiniz. Öyle mi? Evlenmeye karar vermişsiniz.” deyince Hilal “Annemin baskısı üzerinde öyle bir şey konuşuldu ama çok fazla üstüne düşülmedi. Sadece bir söylenti oldu.” yanıtını verdi. Anlı “Kızım sen ne yapmaya çalışıyorsun? Dün evlilik teklifi aldın ya, kabul ettin ya” diye çıkışınca Hilal “Dün burada anlaşılmadığımı düşünerekten sinirlendim ve doğru olmayan hareketler yaptım. Sizden özür dilerim. Herkesin yanlış anlaması gayet normal. Akıl sağlığım yerinde ve reşitim yani. Ne olursa olsun bir reşitlik konusu var. Akıl yaşımın 18 yaşından daha fazla olduğunu düşünüyorum. Zorlama bir şey yok, 18 yaşına girdikten sonra da bir şey olmadı, gel seni kaçıracağım, gel seni şöyle yapacağım diye.” dedi.

NELER YAPTIĞINIZI ARKADAŞLARINA ANLATIYORSUN ZATEN”
Müge Anlı “Kızım neler yaptığınızı arkadaşlarına anlatıyorsun zaten. Şimdi okumam da onları burada” dedi.
Ardından Anlı, “Bu arada Konya Karatay Kaymakamına seslenmiştim. Dün Hilal’in abisi gitti ve başvuruda bulundu. Kaymakamımız da konuyu savcılığa ve adli mercilere iletti. Onlar da orada bir soruşturma başlattı. Aile de buradan İstanbul’dan başlattı. Aslında amaç, bu çocuğu kurda kuşa yem etmeden kollarının kanatları arasına alabilmek” şeklinde konuştu.

MÜGE ANLI DUYURDU: POLİS KARAKOLUNDAN SÜLEYMAN VE HİLAL’İ ALMAYA GELİYORLAR
Müge Anlı Süleyman ve Hilal’le alakalı şok gelişmeyi de yayının sonunda duyurdu. Anlı “Eyüpsultan ilçe emniyet müdürlüğü Alibeyköy polis karakolundan Süleyman ve Hilal’i almaya geliyorlar. Süleyman’ın bir ifadeden firar durumu var. Hilal’in de adli tıp kurumuna sevki gerçekleşecek” dedi.
Öte yandan Müge Anlı polislerin Süleyman’ı götürdüğü anları ve Hilal’in yaptıklarını da “Az önce” notuyla sosyal medya hesabından paylaştı.

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında 51 yaşındaki sevgilisi için ailesini karşısına alan 18 yaşındaki Hilal, gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Konya’da 16 gün önce kaybolan Hilal Baltacı’nın ailesi, kızlarının ‘Üfürükçü hoca’ denilen kişiyle kaçtığını iddia etti. Genç kızın, Süleyman’ın yanında mutlu olduğunu, aile evine dönmek istemediğini açıklaması herkesi şaşırttı. Yaşananların ardından canlı yayında ortalık karıştı. İşte, haberin detayları…

MÜGE ANLI HİLAL KİMDİR?

Müge Anlı’nın programıyla gündeme gelen Hilal Baltıcı’nın kim olduğu sosyal medya merak konusu oldu. 18 yaşındaki genç kızın 51 yaşındaki üfütükçü olduğunu söyleyen bir adama kaçtığı iddia edildi. Baltacı’nın canlı yayına çıkan annesi, sinir krizi geçirdi.

Canlı yayında kızının kaçtığı, 51 yaşında adamla yüzleşen anne “Dolandırıcı, tacizci” diyerek isyan etti.

ÜFÜRÜKÇÜ SÜLEYMAN KİMDİR?

Genç kızla kaçtığı iddia edilen 51 yaşındaki ‘Üfürükçü Süleyman’ denilen şahsın kim olduğu sorgulanmaya başladı. Müge Anlı’da 51 yaşındaki üfürükçü Süleyman ile 18 yaşındaki Hilal’in konusu işlenirken canlı yayında ortalık karıştı.

İkisinin Hilal henüz 17 yaşındayken dini nikah kıymayı planladığı iddia edilirken Müge Anlı çok sinirlendi ve Süleyman’a niyetini sordu. Süleyman, Hilal’e dönüp evlenme teklifi edince stüdyo yıkıldı.

MÜGE ANLI HİLAL BALTACI OLAYI NE?

İddialara göre; 50 yaşındaki üfürükçü Süleyman, 18 yaşındaki Hilal Baltacı’yı kaçırdı. Genç kızın ailesi ise Müge Anlı’ya katıldı. Kızlarının bulunması için yardım çağrısı yaptı. Anne Baltacı, “Kızımı kandırdı götürdü. 16 gündür sesini duymuyorum. O adam iyi birisi değil. Seni kandırdı. Beynine girdi.

.Evine dön annem. Baban da senin yanında. Bizden korkma evine dön annecim benim” diyerek ağladı. Müge Anlı’nın ekibi ise kısa sürede genç kıza ulaştı. Yayına telefonla bağlanan Hilal, şu ifadeleri kullandı: “Ben iyiyim. Sen kovmadın mı beni yanından anne? Bana ‘Senin Allah belanı versin. Keşke geberseydin. Seni doğuracağıma taş doğursaydım’ demedin mi?” ifadelerini kullandı.

CANLI YAYINDA EVLENME TEKLİFİ

Süleyman, 18 yaşını yeni doldurmuş Hilal’e evlenme teklifi etmesi üzerine anne ve baba sinir krizi geçirdi. Müge Anlı da bir hayli sinirlenerek, böyle bir duruma karşı çıktığını dile getirdi. Hilal’in annesi o anlarda çileden çıkarak, “O daha çocuk. Utanmıyor musun üfürükçü! Ben bu adamdan şikayetçiyim” diye bağırdı.

.Anlı ise “Yanlış mı anlıyormuşum sevginizi?” dedi. Süleyman da “Ben nikahıma alırım. İster benim yanımda kalır, ister odasında kalır.” şeklinde konuştu. Hilal ise “Ben bekarım o da bekar. Ola da bilir.” ifadelerini kullandı. Süleyman teklifini yineledi ve “Halkın huzurunda evlenme teklif ediyorum.

“Hiçbir baskı altında kalmadan evlenir misin?” diye sordu. O sırada duydukları karşısında çılgına dönen Hilal’in annesi ise “Bu adamdan şikayetçiyim” diyerek bağırmaya ve çığlık atmaya başladı.

Bugün yaşanan gelişmede Emniyet eklipleri Hilal’i almaya geldi. Küçük yaşta birine yaptıkları nedeniyle hem tedavi olması için hem de ifadesini almak için Emniyet yetkilileri Müge Anlı stüdyolarına geldi. Yayından çıkarken Süleyman’ın Hilal’in elini tutup götürmesine Müge Anlı yine isyan etti…

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ