KPSS Ders Notu

Resmin büyük halini görmek için tıklayın

12 Eylül 2023 - 8:01 'de eklendi ve 2.790 views kez görüntülendi.

Gazeteci Fatih Altaylı Açıklama Yaptı

Türkiye Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında büyük ödülü kazanan Rabia’yı konuşuyor. Pozitif enerjisiyle Türkiye’yi kendisine hayran bırakan Rabia 1 milyon TL ödül kazandı.

ATV ekranlarında yayınlanan ‘Kim Milyoner Olmak İster’ yarışmasında Konyalı yarışmacı Rabia Birsen Göğercin (24), 400 binlik soruyu da aşarak 1 milyon TL değerindeki soruya ulaştı. Gögercin’in eline vergiler kesildiğinde 804.677 TL geçecek.

Gazeteci Fatih Altaylı, kendi internet sitesinde yazdığı yazıda, yarışmadaki ödül üzerinden TL’deki erimeyi yazdı. Yarışmanın ismine atıfta bulunan Altaylı, otomobil fiyatlarındaki artışı da yazısına katarak “Yeni yarışmamız: Kim FİAT Egea almak ister!” dedi.

Yazının ilgili bölümü şöyle:

“Ekonomimizin halini, AK Parti döneminde ekonominin nasıl bir çöküş yaşadığını, en iyi şekilde bir iktidar yanlısı televizyonunun yarışma programının kanıtlayacağını kim tahmin edebilirdi.

ATV’de yayınlanan ünlü yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster’de en sonunda büyük ödülü kazanan biri çıktı. Her ne kadar zırva bir son soru ile ödül sahibini bulsa da, ödülü alan genç kızımızın başarısı başarıdır.

Kutlarız” diyen Fatih Altaylı “Kim 500 Milyar İster?” adıyla 1990’ların sonunda başlayan bu yarışma, 2011 yılında “Kim Milyoner Olmak İster?”e dönüştü ve iktidarın en önemli yayın organı ATV’de yayınlanmaya başladı.

Ve o zaman, yani 2011’de, 1 milyon TL’lik ödül gerçekten önemli bir miktardı. O günün dolar kuru ile yaklaşık 660 bin dolar ediyordu ve bu güzel bir ev ve iyi bir otomobil almak için yeterli idi.

Basınımızın yapmayı çok sevdiği bir hesap ile o gün bu yarışmadan kazanılacak büyük ödül ile o günün fiyatları ile 3 adet Ferrari almak mümkündü.

Önceki akşam genç kızımızın kazandığı 1 milyon TL ise bugünkü kurla hemen hemen 36 bin dolar ediyor.

660 bin dolardan 36 bin dolara inen büyük ödül.

Ve bugün bu para ile değil bir ev ve bir otomobil, bir ahır ve bir el arabası alamazsınız.

O gün 3 Ferrari almaya yeten bu ödül ile bugün belki bir FİAT Egea alabilirsiniz. O da acele ederseniz, zam gelmeden alabilirseniz. Yoksa o da imkansız olabilir.

Bir ülkedeki düşüşü bu ancak bir yarışma programı bu kadar iyi anlatabilirdi.

O da en iktidar yanlısı televizyon ATV’ye nasip oldu.

Ellerine sağlık” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ